Atklātņu izstāde Apsveikums 8.martā

Daudzās pasaules valstīs 8.martu atzīmē kā Starptautisko sieviešu dienu vai Sieviešu solidaritātes dienu. Arī pie mums šie svētki laiduši dziļas saknes. Taču patiesībā daudzi ir aizmirsuši sieviešu dienas patieso būtību, tās sākotnējo politisko un sociālo jēgu.

Vēsturiski šī diena ir tikusi dažādi ideoloģiski interpretēta. Sākotnēji svētki tika radīti kā cieņas pret sievietes darbu un cīņas par dzimumu vienlīdzību simbols, taču pamazām pārvērtušies par vēl vienu svinamo dienu gadā.

Starptautisko Sieviešu dienu pirmoreiz svinēja 1911. gadā Austrijā, Dānijā, Vācijā un Šveicē, bet Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) to atzina 1975. gadā. Latvijā sieviešu diena tiek atzīmēta kopš PSRS laikiem. Tomēr Latvijā pēc  neatkarības atgūšanas  līdz 2008.gadam šos svētkus  nesvinēja ideoloģisku apsvērumu dēļ.  Savukārt, kopš 2008.gada, tā kalendārā atkal oficiāli atzīta par atzīmējamu dienu, tomēr ne brīvdienu.

Izstādē apskatāmai 143 dažādi apsveikumi, vecākā  pastkartīte   ir no 1964.gada.

Dažādu laiku  apsveikuma pastkartītes ir oriģinālas ar gan māksliniecisku vērtību, gan tā laika simboliku. Tām piemīt arī kultūrvēsturiska nozīme.

Izstāde veidota B.Kokinas, A.Pabērzas, A. Mackevičas, V.Pabērzes, M.Rušenieces, A. Lazdānes, E. Bojāres-Bojāriņas  personīgajām atklātņu kolekcijām 

 (1964.g.-2000.g.)